Gospodarka magazynowa fifo

Wraz ze koleją sposobie bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby pracujemy w miejscowych sklepach czy dyskontach, i po dłuższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie jeździmy do wielkich sklepów, w których potrafimy dostać dosłownie wszystko. Zacząwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche bądź w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i czystości, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu jeszcze możemy „świeże” warzywa, produkty i ciało. Jednak czy aby na pewno świeże? Tej gwarancje nie stanowić nie będziemy kupując ciało w hipermarkecie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, przekonując do zakupu. A że market da do ostatniego strasznie popularną cenę mięso idzie z półek i właśnie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Oczywiście można zdecydować się na taki obrót w markecie, jednak to wielka okazja, piękna sztuka mięsa w doskonałej cenie. Przyjeżdżamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i wdzięcznie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem prostym w supermarketach czy dyskontach jest mocna. Przede każdym dlatego, że żadna hurtownia ciała nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki potrafi stracić dobrą reputację, klientów i dochód. Inna rzecz, hurtownia kupując mięso ma go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A że obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej zbyt jest dany. A nawet większe niż w hipermarketach ceny nie są w stanie zniechęcić klientów do kupienia ciała w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, które spośród pewnością pozytywnie wpłynie na własne zdrowie.

Mając pod uwagę powyższe niekwestionowanym robi się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupieniem go w wielkich sieciach handlowych. Jakość, gwarancja kreatywności i zalety odżywcze to sprawy, które dają się nie mieć wartości określonej w walucie.