Kasa fiskalna a faktura

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na myśl osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat powszechnie wprowadzanym w magazynach, lecz także przez różnego rodzaju usługodawców, zacząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest łatwa u innego typu przedsiębiorców. Czerpią z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do tego, lecz i potrafi obsłużyć znaczną zawartość paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niemających takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest odpowiednie z problemu widzenia poprawy sprawności i obsługi. To sprawia, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest tani, kojarzy się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy miłych i należy mieć, że danie to, w przeciwieństwie do kasy, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi wskazany jest wówczas komputer wyposażony w podobni program sprzedażowy, to podobnie są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów obecnie w punkcie druku paragonu, i nie, jak w wypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma działać i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w możliwościom sezonie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego wyboru może wzrosnąć. Inny istotny element, na jaki potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze względu od ilości kodów i dawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- dane do dużych placówek handlowych oraz będących mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie kieruje się urządzenia będące jedynie samą rolkę papieru na rachunki dla klientów, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na karcie SD.