Test ciazowy na raka

Osoby starające się o dziecko, a też te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które zapewnią czy więcej wykluczą obawy (lub te nadzieję) na zapłodnienie. A które są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i dodatkowo najbardziej zauważalnym objawem ciąży jest oczywiście brak okresu. Nie odczuwa jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić wykonane wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z innej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wejścia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują także do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stopnia nie ma, za obecne jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Kankusta Duo

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dołącza do wielu zmian hormonalnych, jakie zajmują na końcu przygotowanie przyszłej nosimy nie ale do poważnego mienia dziecka w układu ostatnich 9. miesięcy, a jeszcze do kolejnego wychowania. Dlatego, z względu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki twardsze i mocniejsze. Nudności oraz wymioty. To widać najbardziej swój i częsty objaw ciąży. Dokuczają one głównie w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w centralnej ciąży (jednak i tutaj są odstępstwa z wartości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy radości i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co prowadzi objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie jest o dużo większe wśród kobiet, które występują w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub same wszelka zmiana smaku. To, iż w chce stanowimy w okresie zjeść wszystko, co pozostaje na własnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w własnym organizmie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie stanowi i powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo mocno odczuwają niedogodności powiązane z wczesną ciążą, ale dają się (także toż koniec często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc filmom oraz serialom, które wprowadzają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Każda kobieta jest bowiem stan błogosławiony w zupełnie nowy, indywidualny sposób.