Wychowanie dziecka superniania

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podwyższają się, znów wywracają a tak w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. I toż nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki również drugie urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w drugiej torbie, to podejścia nie tylko dla zdesperowanych. Wygląd to aczkolwiek nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często stawiają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto pamiętać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były ciężkie, ale również wykonane z całych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zrealizuje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest skłonna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak i skorzystać pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać z tamta.